Μέσο Θέρμανσης

Μονοκατοικία με Πέτρινο Ξενώνα σε Έκταση 9 Στρεμμάτων – Νέα Στύρα

Στύρα, Νέα Στύρα

€ 260.000

EVIA PRIME PROPERTIES

Νέα Στύρα Ευβοίας – Κατοικία με Ξενώνα και Ιδιωτική Έκταση 9 Στρεμμάτων κοντά στη Θάλασσα
Σε προνομιακή και ήσυχη τοποθεσία κοντά στα Νέα Στύρα Ευβοίας, διατίθεται προς πώληση μοναδική ιδιοκτησία συνολικής έκτασης περίπου 9 στρεμμάτων, ιδανική για εξοχική κατοικία, μόνιμη διαμονή ή τουριστική αξιοποίηση.
Η ιδιοκτησία αποτελείται από δύο εφαπτόμενα γεωτεμάχια και περιλαμβάνει κύρια κατοικία 119 τ.μ., ανεξάρτητο πέτρινο ξενώνα 37 τ.μ. και αποθήκη 22 τ.μ., μέσα σε ένα καταπράσινο φυσικό περιβάλλον με ελιές και δέντρα που εξασφαλίζει απόλυτη ιδιωτικότητα και ηρεμία.
Η κύρια κατοικία διαθέτει σκεπαστή βεράντα, δύο τζάκια, ξύλινες οροφές και πέτρινα δάπεδα, δημιουργώντας ζεστή και αυθεντική ατμόσφαιρα. Από το ψηλότερο σημείο της ιδιοκτησίας απολαμβάνει κανείς θέα στη θάλασσα, ενώ από την ταράτσα υπάρχει μερική θέα θάλασσα και υπέροχο ηλιοβασίλεμα.
Το ακίνητο είναι κατοικήσιμο και με επιλεγμένες εργασίες αναβάθμισης και συντήρησης μπορεί να μετατραπεί σε εξαιρετική κατοικία υψηλής αισθητικής ή σε επενδυτικό ακίνητο τύπου Airbnb.
Χαρακτηριστικά
Κύρια κατοικία 119 τ.μ.
Ανεξάρτητος πέτρινος ξενώνας 37 τ.μ.
Αποθήκη 22 τ.μ.
Δύο εφαπτόμενα γεωτεμάχια
Συνολική έκταση περίπου 9 στρέμματα
Σκεπαστή βεράντα
Δύο τζάκια
Ξύλινες οροφές και πέτρινα δάπεδα
Φυσικό περιβάλλον με ελιές και δέντρα
Θέα θάλασσα από ψηλότερο σημείο
Μερική θέα θάλασσα & ηλιοβασίλεμα από την ταράτσα
Απόσταση από θάλασσα: περίπου 1,5 χλμ.
Απόσταση από λιμάνι Νέων Στύρων: περίπου 2,5 χλμ.
Ιδανικό για εξοχικό, μόνιμη κατοικία ή τουριστική εκμετάλλευση
Τιμή
260.000 €
Πληροφορίες
Δημήτρης Ξενόφος
Τηλ.: 693 730 9085

ID
120
Εμβαδόν
156 τ.μ.
Τιμή ανά τ.μ.
€ 1.667
Περιοχή
Νέα Στύρα (Στύρα)
Ζώνη
Εκτός Σχεδίου
Δωμάτια
5
Θέση Στάθμευσης
Ναι
Έτος κατασκευής
1990
Σύστημα Θέρμανσης
Ατομική Θέρμανση
Ενεργειακή κλάση
Η
Επίπεδα
2
Κουζίνες
2
Σαλόνια
2
Μπάνια
2
WC
1
Κατάσταση
Επιπλωμένο
Χρήση
Εξοχικό, Επενδυτικό, Tουριστική ενοικίαση

Χαρακτηριστικά

  • Απόσταση απο τη θάλασσα (μ.): 1500
  • Αποθήκη
  • Βεράντα
  • Διαμπερές
  • Εμβαδόν Οικοπέδου: 9000 τ.μ.